Czy konieczny jest demontaż moskitier ramkowych na zimę?

Czy konieczny jest demontaż moskitier ramkowych na zimę?

Moskitiery zapewniają nam bardzo dobrą ochronę przed owadami w czasie wiosny, lata i wczesnej jesieni. Specjalna siatka z drobnymi oczkami skutecznie blokuje dostęp owadom, a jednocześnie nie blokuje dostępu powietrza. Zimą, gdy dni stają się coraz krótsze, a temperatura zewnętrzna coraz niższa zastanawiamy się czy konieczny jest ich demontaż?

Zdecydowanie demontować

Jeżeli posiadamy moskitiery ramkowe montowane bezinwazyjnie na haki do okien PCV jedyną odpowiedzią na to pytanie jest: tak, zdecydowanie powinniśmy zdemontować moskitiery na zimę. Wytrzymała siatka zastosowana w moskitierze jest odporna na mróz, lecz jeżeli zimą spadnie deszcz, który następnie zamieni się w lód to może on osłabić naszą moskitierę. Moskitiera straci swoją sprężystość i siatka nie będzie już tak ładnie naciągnięta. Dodatkowo woda zmieniająca stan skupienia może uszkodzić siatkę.

Jak dokonać demontażu?

Demontaż moskitier jest bardzo prosty. Wystarczy śrubokrętem poluźnić śruby, które trzymają bezinwazyjne haki. Następnie powinniśmy obrócić haki i wyjąć moskitierę z okna. Po demontażu warto jest ją dokładnie wyczyścić. Możemy to zrobić pod prysznicem lub w wannie z użyciem mydła w płynie.