Jak prać rolety plisowane?

Jak prać rolety plisowane?

Rolety plisowane mogą mięć jedną bardzo ciekawą zaletę jaką jest możliwość prania. Niemniej jednak musimy pamiętać, że nie wszystkie dostępne na rynku rolety plisowane można prać. W ofercie marki Dobrerolety.pl znajdą Państwo wysokiej jakości rolety plisowane, które można swobodnie wyprać ręcznie. Jak tego dokonać?

Demontaż rolet

Pierwszym krokiem jest demontaż rolety z okna. Na samym początku musimy zdemontować zaczepy dolne. Aby je wypiąć należy ustawić roletę w pozycji zamkniętej mniej więcej około 15-20 cm od dołu okna. Mocno trzymając i ściskając dwa profile rolety należy wysunąć w stronę pomieszczenia dolny uchwyt mocujący roletę i powoli trzymając uchwyt przesunąć go ku górze okna do momentu, gdy linka przestanie być naprężona. Czynność tę należy powtórzyć podczas demontowania drugiego dolnego zaczepu. Górne zaczepy należy zdemontować w identyczny sposób jak zaczepy dolne.

Detergent i temperatura wody

Rolety należy prać ręcznie. Do prania rolet plisowanych można używać tylko lekkich detergentów do prania tkanin poliestrowych. Podczas prania rolet plisowanych woda nie może przekroczyć temperatury 30 stopni Celsjusza.

Moczenie, pranie, płukanie

Na początku procesu prania roletę można zamoczyć w wodzie z detergentem na nie więcej niż 15 minut. Spowoduje to, lepsze usuwanie się zanieczyszczeń. Kolejnym krokiem jest pranie zasadnicze. Roletę należy prać przez delikatne namaczanie, zanurzając ją w wodzie. Nie wolno jej pocierać, zagniatać czy też używać szczotki!

Wypraną roletę musimy dokładnie wypłukać w czystej wodzie (najlepiej z słuchawki prysznicowej) z obu stron. Strumień wody nie może być zbyt silny oraz jej temperatura nie może być wyższa niż temperatura prania. Ostatnim etapem prania jest wyciśnięcie zebranej w tkaninie wody. Po wypłukaniu rolety należy ją mocno i dokładnie wycisnąć ściskając dwa profile aluminiowe, tak aby jak największa ilość wody została usunięta z tkaniny.

Montaż i schnięcie

Bezpośrednio po wyciśnięciu zebranej wody z rolety dokonujemy jej montażu na oknie. Najpierw montujemy oba uchwyty górne, a następnie uchwyty dolne. Należy zwrócić uwagę, aby sznurki rolety nie były zaplątane! Roleta powinna schnąć w pozycji zamkniętej przez 24 godziny. W tym czasie nie można sterować roletą. Po upływie 24 godzin roletę można swobodnie rozwinąć.

O czym jeszcze pamiętać?

Użytkując rolety plisowane musimy zwrócić uwagę na to, aby nie dopuszczać do mocnego zabrudzenia tkaniny. Tkaniny są tak produkowane, aby kurz na nich nie osiadał, lecz co jakiś czas tkaninę można przecierać miotełką do kurzu. Przed rozpoczęciem prania i dodaniem środka czyszczącego należy upewnić się, że jest on przeznaczony do prania delikatnych tkanin poliestrowych.

Niejasności?

Wszyscy Klienci marki Dobrerolety.pl mogą w każdej chwili liczyć na pomoc oraz doradztwo w zakresie prania rolet plisowanych. W przypadku jakichkolwiek pytań każdy Klient może skontaktować się z nami telefonicznie lub poprzez e-mail. Wszystkie dane kontaktowe są dostępne na stronie www.dobrerolety.pl/kontakt