Jak prawidłowo używać rolety w kasecie z prowadnicami bocznymi?

Jak prawidłowo używać rolety w kasecie z prowadnicami bocznymi?

Obojętnie czy jest to pralka czy samochód, każdy produkt należy używać zgodnie z jego przeznaczeniem. Ważne jest również zapoznanie się z instrukcją obsługi tak, abyśmy przypadkowo nie uszkodzili naszego nowego nabytku. Rolety nie są wyjątkiem i również należy je używać pamiętając o kilku regułach.

Ograniczniki

Prawidłowo zamontowane rolety sterowane mechanizmem łańcuszkowym powinny mieć założone ograniczniki, które wyznaczają maksymalny moment podniesienia rolety do góry oraz opuszczenia jej na dół. Do ograniczników zamontowanych na łańcuszku sterującym zawsze musimy dojeżdżać powoli, a nie uderzać w nie. To niezwykle ważne, szczególnie gdy podwijamy roletę do góry.

Nie za szybko

Roletami, których tkanina jest nawinięta na rurkę (wałek), powinniśmy sterować spokojnie. Jeżeli będziemy chcieli je bardzo szybko opuścić, może się okazać, że tkanina rozwinie się na wałku, lecz nie zdąży opaść w dół.

Uwaga na wilgoć

Prawidłowo ustawiony ogranicznik dolny powinien zapewnić dostęp powietrza do szyby, poprzez zastosowanie minimalnej przerwy podczas całkowicie opuszczonej rolety. Roleta w pozycji opuszczonej nie powinna dotykać profilu okiennego. Niezastosowanie małej przerwy na dole może spowodować, że nasze okna zaczną parować, co może uszkodzić tkaninę roletową.