Jakie rolety najlepiej sprawdzą się w kuchni?

Jakie rolety najlepiej sprawdzą się w kuchni?

Myśląc o roletach do kuchni najczęściej do głowy przychodzą nam dwa rozwiązania: rolety plisowane albo rolety dzień-noc. Które z nich będzie lepszym rozwiązaniem do kuchni? Pomyślmy najpierw o tym co jest dla nas ważne w tym szczególnym pomieszczeniu, w którym niekiedy spędzamy bardzo dużo czasu.

Wiele naturalnego światła

Kuchnia jest pomieszczeniem, którego najczęściej nie chcemy zaciemniać. Ważna jest dla nas ochrona przed słońcem lub spojrzeniami przechodniów, ale jednocześnie dużą ilość naturalnego światła. Dzięki możliwości zasłonięcia dowolnej części okna rolety plisowane mogą być idealnym rozwiązaniem. Dzięki tej funkcji kuchnia pozostaje odpowiednio rozjaśniona naturalnym światłem słonecznym.

Podobne właściwości mogą mieć rolety dzień-noc, lecz w ich przypadku nie mamy tak dużej swobody w zasłanianiu okna oraz tzw. efekt „dzień” mocniej przysłania nam pomieszczenie.

Czystość i świeżość

Przygotowywanie posiłków czy wspaniałych wypieków może spowodować powstanie licznych zabrudzeń. Warto wybrać rolety, które łatwo utrzymać w czystości. Rolety plisowane to jedyny produkt, który możemy swobodnie wyprać. To niezwykle ważna cecha.

Rolety dzień-noc są na stałe zintegrowane z oknem i nie możemy ich swobodnie zdemontować, dlatego też nie mamy możliwości ich prania. Dodatkowo tkaniny rolet dzień-noc nie są odporne na zamoczenie oraz wilgoć.

Większa wilgotność

Kuchnia to gotowanie, a gotowanie to para, czyli większa wilgotność pomieszczenia. Wilgoć może nam się skraplać na szybach co może mieć już dość mocny wpływ na nasze rolety. Rolety plisowane dzięki załamaniom w tkaninie nigdy nie będą jej dotykać, a to bardzo ważne, jeżeli szyba jest zaparowana. Rolety dzień-noc działają bliżej szyby i niestety mogą nam „zbierać” wilgoć z szyby, przez co szybciej mogą ulec zużyciu i zabrudzeniu.

Prywatność

Wielu z nas przychodzi wieczorem do kuchni, aby jeszcze przed snem zajrzeć do lodówki. Gdy po kąpieli jesteśmy rozluźnieni, lubimy swobodnie czuć się we własnym domu. Pełną prywatność mogą nam zapewnić zarówno rolety plisowane jak i dzień-noc. Pamiętajmy jednak, że tkaniny rolet plisowanych są grubsze od tkanin dzień-noc. Im grubsza tkanina, tym mamy większe poczucie prywatności.

Ciekawy efekt

Praktyczność to jedno, niemniej jednak bardzo ważny jest również efekt wizualny. Tutaj musimy go ocenić według własnego gustu. Zarówno rolety plisowane oraz rolety dzień-noc mogą świetnie komponować się z naszą kuchnią. Wybór należy już tylko od naszych potrzeb i preferencji.