Mieszkanie na parterze. Jakie rolety wybrać?

Mieszkanie na parterze. Jakie rolety wybrać?

Mieszkania na parterze często cieszą się dużym zainteresowaniem kupujących. Do ich zalet należy przede wszystkim brak konieczności pokonywania niezliczonej ilości schodów, czy też dostęp do prywatnego ogródka. Niestety mają też swoje wady, z którymi jednak można sobie łatwo poradzić.

Niechciane spojrzenia przechodniów

Głównym problemem osób mieszkających na parterze są sąsiedzi i przechodnie, którzy mogą często zaglądać nam do okien. Oczywiście wystarczy zasłonić roletę, aby nie było nic widać. Niestety w taki sposób całkowicie odcinamy się od świata zewnętrznego i nie możemy podziwiać np. pięknej pogody na zewnątrz. Z pomocą mogą przyjść rolety plisowane, które można zasuwać zarówno od góry jak i od dołu. Dzięki tej funkcji możemy zasłonić okno od dołu np. do połowy. W ten sposób zapewnimy sobie zarówno prywatność jak i możliwość obserwowania tego, co dzieje się na dworze.

Wiele osób decyduje się również na rolety dzień-noc, lecz to rozwiązanie na parterze może się nie sprawdzić tak dobrze. Paski tkaniny, ustawione w pozycji „dzień” i tak w dużym stopniu przyciemniają nasze pomieszczenie. W efekcie w pochmurne dni musimy podnieść roletę do góry, tym samym odsłaniając całe okno.

Większa ilość kurzu

Mieszkania na parterze mogą być bardziej narażone na dostawanie się do nich większych ilości kurzu. Wynika to z tego, że często niedaleko jest droga, parking czy ogródek. Warto wziąć ten aspekt pod uwagę podczas wyboru rolet. Przydatną cechą osłon okiennych będzie ich możliwość prania, tak abyśmy co jakiś czas mogli je odświeżyć.