Rolety do okien dachowych. Jakie wybrać?

Rolety do okien dachowych. Jakie wybrać?

Okna dachowe stają się coraz bardziej popularne. Wiele osób już podczas budowy domu i stawiania konstrukcji dachowej wyposaża swój dom w okna dachowe. Niemniej jednak gdy na niebie pojawi się piękne słońce, pomieszczenia na poddaszu potrafią się bardzo szybko nagrzewać. Jak rozwiązać ten problem?

Co jest ważne?

Wybierając roletę do naszego okna dachowego musimy koniecznie pamiętać o tym, że tego typu rolety działają na innej zasadzie niż rolety do okien standardowych (pionowych). Szczególną różnice stanowi mechanizm, który musi samoistnie zwijać roletę. Ponadto kąt padania promieni słonecznych na oknie dachowym jest inny niż na oknach standardowych. Oznacza to również większe nasłonecznienie pomieszczeń wyposażonych w okna dachowe.

Tanie rozwiązania

Rozpiętość cenowa na rynku rolet dachowych może być bardzo duża. Roletę dachową możemy kupić już za około 80-100 zł, niemniej jednak najczęściej nie będzie to produkt, który będzie służył nam latami. Rolety dachowe w tym przedziale cenowym charakteryzują się dużą awaryjnością. Ich właściwości odbijania promieni słonecznych często nie są również najlepsze.

Oryginalne produkty

Aby mieć pewność wysokiej jakości, wygody i spokoju przez wiele lat warto pomyśleć o zakupie oryginalnych rolet produkowanych przez producenta okien dachowych. Na polskim rynku wyróżniamy głównie okna dachowe firm Velux i Fakro. Obie firmy charakteryzują się bardzo wysoką jakością wykonania zarówno okien jak i akcesoriów przeciwsłonecznych. W ich ofertach znajdziemy tkaniny standardowe oraz specjalne tkaniny odbijające promienie słoneczne, które zapewnią nam przyjemną temperaturę pomieszczenia latem oraz umożliwią pełne zaciemnienie pomieszczenia.