Wymiana samej tkaniny w rolecie kasetowej. Czy to się opłaca?

Wymiana samej tkaniny w rolecie kasetowej. Czy to się opłaca?

Nawet najwyższej jakości produkty nigdy nie są wieczne. Wszystko co używamy zużywa się w większym lub mniejszym stopniu. Ta uniwersalna zasada dotyczy również rolet. Co zrobić, gdy po wielu latach tkanina w naszej rolecie ulegnie zabrudzeniu?

Wymiana tylko tkaniny

W zależności od tego jak długo rolety były zamontowane na oknie wymiana samej tkaniny może być nieopłacalna. W każdego typu roletach tkanina stanowi największą część ceny gotowego produktu. Oznacza to, że nieraz nieopłacalna jest wymiana samej tkaniny w kilkuletniej rolecie, ponieważ za minimalną dopłatą można mieć zupełnie nową roletę z pełną gwarancją.

Może czas na zmiany

Jeżeli po kilku latach nasza roleta potrzebuje odświeżenia może być to świetny czas na dokonanie zmian w naszym oknie. Z roku na rok wszystko się zmienia, są nowe typy suszarek, samochodów jak również i rolet. Warto w takiej sytuacji pomyśleć o wymianie rolety na inny typ. Tym samym odmienimy nasze wnętrze i dodamy do niego nowy, świeży element. Ciekawym rozwiązaniem mogą być rolety plisowane, które nie były tak popularne jeszcze kilka lat temu.