FAQ - Najczęściej zadawane pytania

Zbiór najczęstszych pytań

Jeżeli nurtuje Cię standardowe pytanie to najprawdopodobniej w tym dziale znajdziesz na nie odpowiedź.

Obszerne odpowiedzi

Wiele pytań i do każdego z nich krótka i zwięzła, ale jednocześnie szczegółowa odpowiedź.

Zadaj nam swoje pytanie

Jeżeli masz inne pytanie to z przyjemnością je poznamy i udzielimy Ci indywidualnej odpowiedzi.

Pytania ogólne

W jakich miejscowościach świadczona jest usługa bezpłatnego pomiaru?

Usługę bezpłatnego pomiaru świadczymy w takich miejscowościach jak:

 • Gniew
 • Pelplin
 • Tczew
 • Rokitki
 • Lubiszewo Tczewskie
 • Starogard Gdański
 • Owidz
 • Lubichowo
 • Kwidzyn
 • Skórcz
 • Kolonia Ostrowicka
 • Smętowo Graniczne
 • Nowe nad Wisłą
 • Warlubie

Bezpłatny pomiar jest dostępny również w pobliskich miejscowościach. Jeżeli nie masz pewności, czy oferujemy bezpłatny pomiar w Twojej miejscowości skontaktuj się z nami, a na pewno rozwiejemy Twoje wątpliwości!

 

Czy pomiar jest zupełnie bezpłatny i niezobowiązujący do zakupu?

Tak, w określonych miejscowościach jest on całkowicie darmowy i niezobowiązujący do zakupu. Aby go zamówić wystarczy do nas zadzwonić lub napisać wiadomość e-mail. Wszystkie dane kontaktowe znajdziesz po kliknięciu tutaj.

 

Jaki produkt jest aktualnie najchętniej wybierany przez Klientów?

Statystyki pokazują, że w naszej firmie najchętniej wybieranym produktem są rolety plisowane. Od dłuższego czasu rolety plisowane są prawdziwym bestsellerem. Aktualnie na rolety plisowane decyzuje się ponad 70% naszych Klientów. Więcej statystyk dostępnych jest po kliknięciu tutaj.

 

Potrzebuję roletę na standardowe okno, czy znajdę taką w ofercie marki Dobrerolety.pl?

Wszystkie rolety wykonujemy pod indywidualny wymiar z dokładnością do 1 milimetra. Dzięki temu jesteśmy w stanie dostarczyć roletę dokładnie dopasowaną niemalże do każdego okna.

 

Co należy zrobić, aby otrzymać orientacyjną wycenę rolet?

Wszystkie rolety są wyceniane indywidualnie. Najłatwiejszym sposobem otrzymania bezpłatnej, orientacyjnej wyceny swoich rolet jest kontakt z nami za pomocą wiadomości e-mail lub telefoniczny. W treści e-maila należy podać orientacyjne wymiary swoich rolet (przy zaznaczeniu który z wymiarów jest szerokością, a który wysokością rolety) oraz rodzaj rolet jakich ma dotyczyć wycena. Kluczową informacją jest również nazwa miejscowości (wraz z kodem pocztowym) w jakiej ma być dokonany montaż.

 

Czym marka Dobrerolety.pl różni się od innych firm?

To, że różnimy się od konkurencji to zdecydowanie za mało powiedziane! Jesteśmy po prostu zupełnie inną firmą niż pozostałe przedsiębiorstwa z naszej branży. Dla nas to Ty jesteś w centrum! Nie chcemy mówić, chcemy słuchać Ciebie i tego co mówisz o swoich oczekiwaniach. W naszej branży Klient jest zwykle źle traktowany, przedsiębiorcy są nieterminowi i niesłowni. Niekiedy po sfinalizowaniu transakcji nie odbierają już telefonów od Klienta, który jeszcze nie tak dawno był dla nich podobno bardzo ważny. Postanowiliśmy dać Klientom to, czego ewidentnie na rynku brakuje - obsługę na najwyższym poziomie. Potwierdzeniem tego są również pozytywne opinie o naszej firmie wystawione przez naszych Klientów. Wszystkie opinie można przeczytać po kliknięciu tutaj.

 

Jakie są możliwe formy płatności?

Twoja wygoda jest dla nas najważniejsza, dlatego u nas zapłacisz tak jak Tobie jest wygodnie! Gotówka, przelew, karta płatnicza, płatność telefonem, a nawet kody BLIK. To Ty decydujesz o najwygodniejszej dla Ciebie formie płatności. Zawsze mamy przy sobie nowoczesny i bezpieczny mobilny terminal płatniczy. Więcej informacji na ten temat znajdziesz po kliknięciu tutaj.

 

Czy w Dobrerolety.pl można kupić rolety przez Internet?

Aktualnie z uwagi na zmianę polityki sprzedażowej zrezygnowaliśmy z prowadzenia oficjalego sklepu internetowego, tak jak to było do tej pory. Nie oznacza to jednak, że zakup z wysyłką jest niemożliwy. Bez problemu kupisz u nas rolety plisowane przez Internet. Aby uzyskać więcej inforamcji na ten temat skontaktuj się z nami.

Zainteresowały Cię informacje o naszej firmie?

Pytania o rolety plisowane

Czy rolety plisowane zapewniają dobrą ochronę przed słońcem oraz prywatność?

W naszej ofercie znajdują się tkaniny rolet plisowanych, które posiadają specjalną warstwę od strony zewnętrznej, która w większym stopniu odbija promienie słoneczne. Tego typu tkaniny potrafią zapewnić świetną ochronę przed nadmiernym nasłonecznieniem i nagrzewaniem się pomieszczeń.

 

Czy sposób montażu rolet plisowanych jest bardzo inwazyjny?

Montaż rolet plisowanych jest mało inwazyjny. W standardowym systemie do montażu użyte są tylko cztery krótkie wkręty. Istnieje również możliwość zastosowania systemu montażu bezinwazyjnego.

 

Moje okna mają już parę lat, czy rolety plisowane będą na nich dobrze działać?

Rolety plisowane działają poprzez zastosowanie mechanizmu naciągu linek. Dzięki niemu nawet, gdy okno posiada krzywizny najczęściej rolety działają bezproblemowo.

 

Czy w przypadku awarii rolet plisowanych można je łatwo naprawić?

Mechanizm rolet plisowanych jest bardzo mało awaryjny. W przypadku awarii sznurków naciągowych można je wymienić. Naprawy nie jesteśmy jednak w stanie wykonać na miejscu, lecz konieczne jest zabranie rolety do serwisu.

 

Czy rolety plisowane można prać?

Tak! Jest to jedyny produkt z naszej oferty, który swobodnie można prać ręcznie z dodatkiem płynu do prania tkanin. Dzięki możliwości prania można wiele zaoszczędzić, ponieważ w przypadku zabrudzenia tkaniny nie trzeba kupować nowej rolety, tylko wystarczy ją wyprać.

 

Na moich oknach skrapla się para wodna. Czy mogę zastosować rolety plisowane?

Z uwagi na to, że tkanina ma charakter plisy nie może dotknąć mokrej szyby. Tym samym nie może się do niej przykleić, więc montaż rolet plisowanych na takich oknach będzie najlepszym rozwiązaniem.

Zainteresowały Cię nasze dobre rolety plisowane?

Pytania o rolety w kasecie

Czy rolety w kasecie zapewniają dobrą ochronę przed słońcem oraz prywatność?

Rolety w kasecie z prowadnicami bocznymi mogą zapewnić nam dobrą ochronę przed nadmiernym nasłonecznieniem oraz niechcianymi spojrzeniami sąsiadów i przechodniów. W naszej ofercie posiadamy jednak rolety, które jeszcze w lepszym stopniu mogę ochronić Twoje mieszkanie lub biuro przed uporczywymi promieniami słonecznymi. Jeżeli chcesz je poznać koniecznie skontaktuj się z nami!

 

Czy sposób montażu rolet w kasecie jest bardzo inwazyjny?

Kaseta górna jest przyklejana do listew przyszybowych okna za pomocą taśmy piankowej dwustronnej oraz dodatkowo przykręcana na cztery wkręty. Prowadnice boczne są przyklejane na taką samą taśmę piankową jak kaseta. W przypadku chęci demontażu rolet po kilku latach istnieje taka możliwość, lecz niekiedy trzeba poświęcić trochę czasu i uwagi na usunięcie taśmy piankowej z okna. Uwaga: w przypadku posiadania okien w okleinie drewnopodobnej lub okien drewnianych usunięcie taśmy może być trudniejsze.

 

Moje okna mają już parę lat, czy rolety w kasecie będą na nich dobrze działać?

Zazwyczaj każde okno ma swoje krzywizny i różnice w wymiarze, które widać dokonując pomiaru na szerokości w kilku punktach okna lub mierząc przekątne okna. Rolety w kasecie działają na zasadzie nawijania tkaniny na wałek nawojowy. Jeżeli okno będzie miało mocne krzywizny roleta może zwijać się krzywo lub nieprawidłowo działać.

 

Czy w przypadku awarii rolet w kasecie można je łatwo naprawić?

Mechanizm rolet w kasecie jest bardzo mało awaryjny. W przypadku jego awarii istnieje możliwość jego wymiany na miejscu.

 

Czy rolety w kasecie można prać?

Tkaniny rolet w kasecie nie są przystosowane do prania na mokro. Posiadają one zewnętrzny impregnat zabezpieczający tkaninę, lecz w przypadku jego uszkodzenia (np. przez kontakt tkaniny z zaparowaną szybą) tkanina może zacząć się przebarwiać.

 

Na moich oknach skrapla się para wodna. Czy mogę zastosować rolety w kasecie?

Jeżeli w pomieszczeniach panuje większa wilgotność to nie należy opuszczać rolet w kasecie do samego dołu, tylko zostawić najlepiej kilka centymetrów wolnej przestrzeni. W takim przypadku warto również zastanowić się nad wyborem rolet plisowanych.

Zainteresowały Cię nasze dobre rolety w kasecie?

Pytania o rolety dzień-noc

Czy rolety dzień-noc zapewniają dobrą ochronę przed słońcem oraz prywatność?

Rolety dzień-noc są produktem bardziej dekoracyjnym niż chroniącym pomieszczenia przed nadmiernym nagrzewaniem się. Zastosowane tkaniny są dość cienkie, jeżeli porównamy je z tkaninami rolet w kasecie czy rolet plisowanych. W naszej ofercie posiadamy jednak rolety, które w zdecydowanie lepszym stopniu mogę ochronić Twoje mieszkanie lub biuro przed uporczywymi promieniami słonecznymi. Jeżeli chcesz je poznać koniecznie skontaktuj się z nami!

 

Czy sposób montażu rolet dzień-noc jest bardzo inwazyjny?

Sposób montażu rolet dzień-noc jest niemalże identyczny jak rolet w kasecie. Kaseta górna jest przyklejana do listew przyszybowych okna za pomocą taśmy piankowej dwustronnej oraz dodatkowo przykręcana na cztery wkręty. Prowadnice boczne są tylko przyklejane na taką samą taśmę piankową jak kaseta. Różnica polega na tym, że między kasetą, a oknem jest zamontowana tkanina rolet dzień-noc.

 

Moje okna mają już parę lat, czy rolety dzień-noc będą na nich dobrze działać?

Zazwyczaj każde okno ma swoje krzywizny i różnice w wymiarze, które widać dokonując pomiaru na szerokości w kilku punktach okna. Rolety dzień-noc działają na zasadzie nawijania tkaniny na wałek nawojowy. Jeżeli okno będzie miało mocne krzywizny roleta może zwijać się krzywo lub nieprawidłowo działać.

 

Czy w przypadku awarii rolet dzień-noc można je łatwo naprawić?

Mechanizm rolet dzień-noc jest bardzo mało awaryjny. W przypadku jego awarii istnieje możliwość jego wymiany, lecz z uwagi na inny sposób montażu rolet dzień-noc niesie to za sobą prawdopodobieństwo uszkodzenia tkaniny roletowej.

 

Czy rolety dzień-noc można prać?

Tkaniny rolet dzień-noc nie są przystosowane do prania na mokro. Niestety nie posiadają one również zabezpieczającego impregnatu tak jak tkaniny rolet w kasecie. Tym samym tkaniny rolet dzień-noc są dość mocno narażone na powstawanie zabrudzeń.

 

Na moich oknach skrapla się para wodna. Czy mogę zastosować rolety w kasecie?

W przypadku pojawiania się skroplonej prary wodnej na szybach zdecydowanie odradzamy wybór rolet dzień-noc. Z uwagi na zastosowanie dwóch pasków tkaniny jeden z nich działa bardzo blisko szyby i może wręcz zbierać wodę z szyby co może doprowadzić do szybkiego uszkodzenia lub zabrudzenia tkaniny.

Zainteresowały Cię nasze dobre rolety dzień-noc?

Pytania o zakupy rolet przez Internet

Pod jakim adresem znajdę Wasz sklep internetowy?

Aktualnie z uwagi na zmianę polityki sprzedażowej zrezygnowaliśmy z prowadzenia oficjalego sklepu internetowego, tak jak to było do tej pory. Nie oznacza to jednak, że zakup z wysyłką jest niemożliwy. Bez problemu kupisz u nas rolety plisowane przez Internet. Aby uzyskać więcej inforamcji na ten temat skontaktuj się z nami.

 

Jakie są formy oraz koszty przesyłki?

Korzystamy z usług firm kurierskich Pocztex (Kurier Poczty Polskiej) oraz DPD Polska. Przesyłka jest najczęściej darmowa.

 

Jaki jest czas realizacji zamówienia?

Czas realizacji zamówienia to około 7-14 dni roboczych licząc od momentu zaksięgowania należności na naszym koncie bankowym. Po zaksięgowaniu wpłaty na naszym koncie bankowym i przejściu zamówienia do działu produkcji poinformujemy Cię poprzez e-mail o przewidywanej dacie wysyłki Twojego zamówienia.

 

Jakie są możliwe formy płatności?

Z uwagi na to, że wszystkie rolety są wykonywane na indywidualne zamówienie jedyną możliwą formą płatności jest przelew (przedpłata 100%) na nasze konto firmowe.

 

Gdzie znajdę numer konta bankowego?

Po złożeniu zamówienia zostanie ono przekazane do weryfikacji. Po weryfikacji zamówienia pracownik naszej firmy prześle na Twój e-mail specyfikację zamówienia wraz ze wszystkimi danymi niezbędnymi do dokonania przelewu. Wszystkie przelewy są przyjmowane na nasz numer konta firmowego w ING Banku Śląskim.

 

Czy mogę sprawdzić stan mojego zamówienia?

Oczywiście. W naszym sklepie internetowym otrzymasz szereg powiadomień e-mail. Po weryfikacji zamówienia przez naszego pracownika wysyłana jest wiadomość ze specyfikacją zamówienia oraz danymi do wpłaty należności. Kolejne wiadomości zostaną wysłane po zaksięgowaniu wpłaty na naszym koncie bankowym oraz po wysyłce produktu. W każdej chwili możesz również napisać do nas e-mail z zapytaniem o stan Twojego zamówienia.

 

Czy po wysyłce produktu otrzymam numer listu przewozowego?

Informacja o paczce z Twoim zamówieniem to podstawa, dlatego w wiadomości wysyłanej po przekazaniu paczki kurierowi na Twój adres e-mail podany w zamówieniu zostanie wysłana wiadomość informująca Cię o wysłaniu paczki. W jej treści będzie podany numer listu przewozowego oraz adres strony internetowej na której będzie można sprawdzić status przesyłki.

 

Mojej paczki nie ma w systemie monitorowania przesyłki. Co mam zrobić?

Wysłana paczka może zostać wprowadzona do systemu monitorowania z opóźnieniem (najczęściej jest wprowadzona w dniu wysyłki wieczorem, gdy dotrze do placówki firmy kurierskiej). W przypadku jakichkolwiek pytań zawsze możesz napisać do nas e-mail - na pewno pomożemy.

 

Czy otrzymam dowód zakupu?

Jesteśmy legalnie działającą firmą. Do każdego zamówienia otrzymasz dowód zakupu - paragon lub fakturę VAT.

Chcesz wiedzieć jakie rolety wybierają nasi Klienci?

Nie ma tu odpowiedzi na Twoje pytanie?

Masz inne pytanie? Świetnie! Zadaj nam je koniecznie! Nie trać czasu i niezwłocznie wyślij nam Twoje pytanie na nasz adres e-mail lub chwyć za telefon i zadzwoń do nas! Możesz również skorzystać z poniższego formularza, który umożliwi Ci wysłanie pytania bezpośrednio z tej strony - to bardzo wygodna opcja.

Zadaj nam swoje pytanie!

U nas nie może być niedomówień czy pytań bez odpowiedzi. Jeżeli nie udało Ci się znaleźć odpowiedzi na Twoje pytanie na naszej stronie internetowej zadaj nam je koniecznie. Otrzymasz dokładną odpowiedź, która rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości.

Wysłanie wiadomości jest jednocześnie wyrażeniem zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych podanych w formularzu. Podanie danych jest dobrowolne. Twoje dane będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi lub przedstawieniem Ci dobrej oferty. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej polityce prywatności dostępnej pod adresem www.dobrerolety.pl/polityka-prywatnosci

Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe!

Krótko o nas

Dobrerolety.pl to marka znana od wielu lat na lokalnym rynku. Wyróżniamy się przede wszystkim wysoką kulturą obsługi oraz troską o Twoje pełne zadowolenie z naszej pracy. Dodatkowo jako jedyni w regionie oferujemy możliwość płatności kartą w Twoim domu.

Działamy na terenie czterech powiatów: tczewskiego, starogardzkiego, kwidzyńskiego oraz świeckiego. Oferujemy bezpłatny pomiar w Twoim domu w takich miejscowościach jak Gniew, Pelplin, Tczew, Rokitki, Lubiszewo Tczewskie, Starogard Gdański, Owidz, Lubichowo, Kwidzyn, Skórcz, Kolonia Ostrowicka, Smętowo Graniczne, Nowe nad Wisłą, Warlubie oraz we wszystkich pobliskich miejscowościach.