Ciekawe statystyki z naszego systemu sprzedaży

Dokładne i rzetelne

Wszystkie statystyki przygotowujemy z bardzo dużą dokładnością i precyzją, aby przekazać Ci wartościowe dane.

Aktualizowane na bieżąco

Nasze statystyki staramy się na bieżąco aktualizować, tak aby były maksymalnie przydatne dla Ciebie.

Specjalnie dla Ciebie

A wszystko to z myślą o Tobie, aby móc ułatwić Ci wybór odpowiedniego dla Ciebie produktu z naszej oferty.

Popularność wśród Klientów

Pierwszą kategorią w jakiej wykonujemy nasze statystyki jest popularność produków wśród naszych Klientów. Jest ona wyrażona przez badanie tego ile Klientów w danym okresie czasu wybrało dany pordukt z naszej oferty. Statystyka ta pokazuje preferencje wyboru produktów przez Klientów. Dzięki niej możemy zauważyć, który z porduktów jest wybierany najchętniej.

W naszej ofercie posiadamy 9 głównych produktów. Statystyki z 2017 roku pokazują, że najchętniej wybieranym produktem z naszej oferty w 2017 roku były rolety plisowane. Wybrało je prawie 45% naszych Klientów.

Na drugim miejscu uplasowały się rolety w kasecie z prowadnicami bocznymi, które zdobyły zainteresowanie 25% osobób dokonujących zakupu w naszej firmie.

Ostatnim typem rolet, który znalazł się w pierwszej trójce są rolety dzień-noc. Ten produkt wybrało niespełna 8% naszych Klientów.

Trzecie miejsce pod względem popularności, biorąc pod uwagę wszystkie produkty z naszej oferty (a nie tylko rolety) zajęły moskitiery ramkowe na okna PCV z wynikiem 16%. To bardzo dobry wynik biorąc pod uwagę fakt, iż jest to produkt sezonowy wybierany głównie w miesiącach letnich.

Porównując sprzedaż rolet wewnętrznych przeznaczonych do okien standardowych (statystyka nie obejmuje między innymi rolet na okna dachowe czy moskitier ramkowych) w 2017 roku najchętniej wybieranym produktem były rolety plisowane, które wybrało aż 56% naszych Klientów.

Tak samo jak w poprzedniej statystyce na drugim miejscu znalazły się rolety w kasecie z prowadnicami bocznymi. Wybrało je 31% naszych Klientów.

Trzecie miejsce należy do rolet dzień-noc, które wybrał niespełna jeden na dziesięciu Klientów.

Zarówno rolety wolnowiszące i mini jak również żaluzje pionowe są aktualnie bardzo rzadko wybieranymi produktami. Na rolety wolnowiszące i mini (statystyka łączna) zdecydowało się zaledwie 3% Klientów, a na żaluzje pionowe tylko 0,5%. Statystyka pokazuje, że są to produkty, których sprzedaż jest marginalna.

Najnowsze dane z trzech pierwszych kwartałów 2018 roku pokazują, że niesłabnącą popularnością cieszą się nadal rolety plisowane. W tym roku są jeszcze chętniej wybierane niż w 2017 roku. W badanym okresie rolety plisowane w naszej firmie wybrało prawie 59% Klientów.

Oznacza to, że być może już niebawem na rolety plisowane będzie decydować się dwóch na trzech Klientów naszej firmy.

W tym samym okresie na rolety w kasecie z prowadnicami bocznymi zdecydowało się nieco ponad 30% naszych Klientów, natomiast rolety dzień-noc zdobyły zainteresowanie 8% naszych odbiorców. Pokazuje to, że popularność zarówno rolet w kasecie jak i dzień-noc pozostaje niemalże bez zmian.

W sierpniu 2018 roku na rolety plisowane zdecydowało się ponad 70% naszych Klientów.

Statystyki pokazują, że w chwili obecnej nachętniej wybieranym produktem z naszej oferty są rolety plisowane!

Wielkość sprzedaży

Statystyka wielkości sprzedaży informuję o tym, który produkt z naszje oferty był sprzedany w największej ilości sztuk. Statystyka ta nie bierze pod uwagę popularności produktów wśród Klientów, tylko skupia się tylko i wyłącznie na ich ilościach.

Rolety plisowane nie tylko są najchętniej wybieranym produktem z naszej oferty, ale również są produktem, którego sprzedaż jest największa. W 2017 roku rolety plisowane stanowiły 44% sprzedaży wszystkich produktów z naszej oferty.

Tak samo jak w poprzednim zestawieniu rolety w kasecie z prowadnicami bocznymi zajęły drugie miejsce. Ich sprzedaż stanowiła 37% sprzedaży całkowitej.

Trzecie miejsce to zostało opanowane przez moskitiery ramkowe na okna PCV. Sprzedaż tego produktu wyniosła 10% wszystkich produktów z naszej oferty.

Wielkość sprzedaży rolet dzień-noc stanowiła około 6% naszej całościowej sprzedaży w ciągu roku.

Można zauważyć zależność, że statystyka dotycząca popularności produktów pokrywa się w dużym stopniu z statystyką ilości sprzedanych sztuk danego produktu.

Pozwoliliśmy sobie również na dość ciekawe zestawienie wielkości sprzedaży trzech najbardziej popularnych w chwili obecnej typów rolet wewnętrznych w Polsce. Do tej trójki zaliczyliśmy rolety plisowane, rolety w kasecie oraz dzień-noc.

Porównując trzy najbardziej popularne typy rolet widać, że rolety plisowane w 2017 roku stanowiły ponad połowę wielkości sprzedaży rolet w naszej firmie.

Rolety w kasecie z prowadnicami bocznymi mimo, że są produktem dostępnym od wielu lat cały czas nie tracą na popularności. Zestawiając ilość sprzedaży trzech najbardziej popularnych typów osłon okiennych rolety w kasecie zajmują aż 43% tej statystyki. To bardzo dobry wynik.

"Wielką trójkę" zamykają rolety dzień-noc, których sprzedaż wyniosła 6% sprzedaży całkowitej najpopularniejszych rolet.

Statystyka globalna

Statystyki pokazują, że w ostatnim czasie najczęściej wybieranym produktem w Polsce wśród wewnętrznych osłon okiennych są rolety plisowane. Szacuje się, że plisy wybiera około 20% polskich Klientów. Dane pochodzące od innych firm z branży potwierdzają, że drugim najchętniej wybieranym produktem są rolety w kasecie z prowadnicami bocznymi, a na trzecim miejscu znajdują się rolety dzień-noc. Na klasyczne rolety wolnowiszące montowane do ściany lub bezinwazyjnie na ramę okna decyduje się mniej niż 10% nabywców. Najrzadziej wybieranym produktem (tak samo jak w naszej firmie) są żaluzje pionowe.

Wzrost sprzedaży rolet plisowanych

Nasza firma jako pierwsza na lokalnym rynku wprowadziła do swojej oferty rolety plisowane już w 2009 roku. Dla porównania na rynku istnieją firmy, które ten produkt wprowadziły do swojej oferty dopiero w drugiej połowie 2017 roku, czyli 8 lat później!

Choć rolety plisowane mamy w ofercie od 2009 roku to nasze statystyki sprzedaży sięgają 2011 roku - to właśnie wtedy zaczęliśmy ich opracowywanie.

Wzrost sprzedaży rolet plisowanych od samego początku rósł w bardzo wysokim tempie. W roku 2012 w stosunku do roku 2011 sprzedaż wzrosła o 42%. Kolejny rok przyniósł kolejny wzrost o taką samą wartość. Rok 2014 był wyjątkowy, ponieważ wzrost sprzedaży w stosunku do roku 2013 wyniósł aż 76%.

Porównując więc rok 2014 w stosunku do roku 2011 wzrost sprzedaży rolet plisowanych wyniósł 255%.

Delikatny spadek sprzedaży rolet plisowanych zanotowaliśmy w 2015 roku. Spadek był minimalny i wyniósł niespełna 5%. Rok 2016 to znów duży wzrost sprzedaży o ponad 48%.

Od roku 2011 do 2016 zwiększyliśmy sprzedaż rolet plisowanych o 400%.

Statystyki pokazują, że rolety plisowane od kilku lat są coraz chętniej wybieranym produktem. Jest to również typ rolet, którego sprzedaż rośnie w najszybszym tempie oraz takim, który najlepiej się rozwija. Kilkakrotnie zwiększaliśmy ilość dostępnych tkanin (zaczynają od około 200 do ponad 580 aktualnie). Przez lata rolety plisowane przechodziły również modyfikacje związane z typami uchwytów do sterowania, możliwością montowania przedłużaczy uchwytów czy też zmianą elementów mechanizmu.

Zinteresowały Cię nasze dobre rolety plisowane?

Klienci nas kochają!

Stawiamy na rzetelność i pełną przejrzystość, dlatego zbieranie opinii o naszej firmie powierzyliśmy niezależnemu serwisowi Opineo.pl. Dzięki temu nie mamy wpływu na tekst opinii oraz nie możemy ich edytować, ani usuwać. To bardzo ważna wiadomość dla Ciebie, ponieważ dzięki temu wiesz, że wszystkie opinie są w pełni niezależne. Posiadamy 100% pozytywnych opinii, które potwierdzają, że Klienci nas kochają!

Krótko o nas

Dobrerolety.pl to znana od wielu lat na lokalnym rynku marka. Wyróżniamy się przede wszystkim wysoką kulturą obsługi oraz troską o Twoje zadowolenie, które jest dla nas kluczowe.

Działamy na terenie trzech powiatów: tczewskiego, starogardzkiego oraz kwidzyńskiego. Oferujemy bezpłatny pomiar w Twoim domu.

Znajdź nas na: